Coś z niczego #2: Okładki - konkurs @pl-rekodzielo

Witajcie,

Dziś zapraszam Was na wpis zgłoszeniowy do Konkursu Kreatywnego #18. Temat konkursu brzmi: Wakacje się skończyły!, a zgłoszeniem może być wszystko to, co pomoże w powrocie do szkoły.


Część z Was pewnie pamięta jak kiedyś wyglądały zeszyty. Nie było twardych i kolorowych okładek, a większość z nich wyglądała podobnie. U mnie do tej pory zachowały się takowe, jednak obecnie służą one tylko chłopcom do kolekcjonowania naklejek ;)

Mi niezbyt podobał się ten design i zawsze był zmieniany. Zazwyczaj zeszyty były owijane w posiadane plakaty lub w papier pakowy, który następnie był własnoręcznie ozdabiany. Oczywiście gdy tylko pojawiły się zeszyty w ładne, kolorowe okładki szybko zyskały moją sympatię.

W związku z tym, iż w tym roku szkolnym nie miałam kogo i gdzie wyprawić, postanowiliśmy wraz z chłopcami przygotować coś specjalnie na potrzeby tego konkursu, a mianowicie - łatwe i szybkie do wykonania okładki na zeszyty.

POTRZEBNE BĘDĄ:

  • papier pakowy,
  • kolorowe tusze,
  • pieczątki,
  • naklejki,
  • nożyczki,
  • taśma klejąca.WYKONANIE:

  1. Papier pakowy przycinamy do odpowiedniej wielkości. Wycięty prostokąt musi być trochę większy od rozłożonego zeszytu.
  2. Przygotowany prostokąt ozdabiamy według uznania. Ja skupiłam się na pieczątkach i tuszach. Chłopcy wybrali naklejki. Ozdobić możemy cały papier lub tylko prawą połowę, która będzie z przodu zeszytu.
  3. Gdy prace twórcze zostaną zakończone należy starannie obwinąć zeszyty w przygotowany papier.

Gdy już wiecie jak wykonać okładki, zobaczcie co udało mi się przygotować:A oto prace moich chłopaków:


Na dziś to już wszystko ;) Udanego wieczoru.
Pozdrawiam :)